Köksal Eğitim Vakfı

HAKKIMIZDA

 

KEV'in Tarihçesi

 

 

Köksal Eğitim Vakfı, 25.02.1993 tarihinde başarılı fakat imkanları kısıtlı öğrencilerin eğitimlerini tamamlamasına katkıda bulunmak amacıyla, Pet Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. H. Güntekin Köksal ile eşi Eczacı, Bestekar ve Pet Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Köksal tarafından kurulmuştur.


Kendisi de devlet bursuyla okuyan Prof. Dr. Güntekin Köksal KEV’ in kuruluş hikayesini şöyle anlatıyor:
“Ben memur çocuğuyum. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi sınavlarını kazandım, ancak okurken hayatımı idame etmemi sağlayacak parayı bulamadım. Kardeşim de kolejde okuyordu ve ailemin her ikimizi de okutacak parası yoktu. Bende tüm akrabalarıma, eşime, dostuma mektup yazdım. Sadece 1 akrabam bana destek verebileceğini söyledi. İşte bu olay ileride imkanları kısıtlı öğrencileri okutmam için bana vesile oldu.” Köksal, 2 sene KEV Başkanlığını yürütmüştür.

Daha sonra 22 yıl süresince Pınar Köksal KEV’in Başkanlığını yürütmüş ve 2016 yılı itibariyle görevini kızı Zeynep Köksal Yaykıran’a devretmiştir. Köksal Eğitim Vakfı kurulduğu günden günümüze kadar, yüzlerce üniversite öğrencisine burs imkanı tanımış ve yüzlerce öğrenciye karşılıksız kitap yardımında bulunmuştur. Ayrıca birçok öğrenciye de sosyal yardımda bulunmuştur.


Vakıf kuruluşunun ilk 22 yılında karşılıklı olarak burs vermiş, böylelikle gerek Pet Holding’in katkılarıyla, gerek gönüllülerinin, gerekse mezun olan bursiyer öğrencilerin geri ödemeleri ile idame ettirilmiştir.
Kurulduğu günden günümüze mezunları arasında; Mühendisler, Avukatlar, İdariciler, Hakimler, Doktorlar, İş İnsanları, Sanatçılar olmuştur. Türkiye’de ve dünyada KEV mezunları, birbirinden farklı ve başarılı işlerde, şirketlerde ve pozisyonlarda çalışmış, çalışmaktadırlar.

KEV'in Yarını

KEV bursu 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle karşılıksız olarak verilmeye başlandı. Öğrenciler, üniversitelerin 1. sınıfından itibaren kabul edilip, belirli bir başarıyı devam ettirdikleri taktirde, mezuniyete kadar bursiyer olarak devam edebiliyorlar.

KEV, bursiyer öğrencilerinin daha fazla hayatlarına dokunmayı, ayrıca Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu iyi eğitimli, modern, kabiliyetli iş gücüne katkı sağlama hedeflemektedir.

KEV YÖNETİM KURULU

KEV Yönetim Kurulu

 

 

Yönetim Kurulu Başkanı
Zeynep Köksal Yaykıran


Bilkent Ünv. Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunudur. Üzerine Londra’da European Business School’da Girişimci İşletmecilik mastırı ve Londra Webster University’de MBA (İşletme mastırını) tamamlamıştır. Eğitimini tamamladıktan sonra 2005 yılında Pet Holding’de çalışmaya başlamıştır. Holding bünyesinde bulunan şirketlerinin hepsinde farklı kademelerde ve projelerde çalışmıştır. Halen Pet Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Köksal Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Ceran Arslan Olcay


TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra, öğrenimine Bilkent Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi bölümünde devam etmiştir. Yüksek lisans ve doktora çalışmalarını Avrupa Birliği ve Uluslararası Ekonomik İlişkiler anabilim dalının Ekonomi/Maliye bölümünde tamamlamıştır.2002-2018 yılları arasında, Ankara Üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezinde uzman/öğretim görevlisi olarak proje yürütücülüğü ve eğitmenlik yapmıştır. Halen Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat bölümünde Dr.Öğretim Üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

 

Yönetim Kurulu Üyesi
Deniz Erbil


ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Lisesi’nden mezun olduktan sonra öğrenimine Bilkent Üniversitesi, Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültesi, İletişim ve Tasarım Bölümü’nde devam etmiştir. Yüksek lisans eğitimini Bournemouth Üniversitesi, Medya Okulu, Halkla İlişkiler Bölümü, İngiltere’de tamamlamıştır. Birçok şirkette Grafiker, Marka Temsilcisi ve Danışmanı, Halkla İlişkiler ve Pazarlama Yöneticisi, Proje Geliştirme Asistanı, Proje Müdürü, Kurumsal İletişim Yöneticisi olarak çalışmıştır. 2017 yılı itibariyle GAMA Holding’de Kurumsal İletişim Müdürü olarak çalışmaya devam etmektedir

 

Yönetim Kurulu Üyesi
Suphi Kabadayı


2006 yılından beri Pet Holding bünyesindeki Pet Kontur A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yapan Suphi Kabadayı, 1977 yılında iş hayatına başlamış ve bugüne kadar Ziraat Bankası'nda Müfettiş Yardımcısı, Müfettiş, Müdür Yardımcısı, Genel Müdür Yardımcısı; Vakıflar Bankası ve Tekstil Bank'ta Kredi Kartları Koordinatörü; Şekerbank'ta Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Suphi Kabadayı, TED Ankara Koleji ve Bursa İ.T.İ.A mezunudur.

BAŞKANIN MESAJI

Sevgili Öğrenciler,

1993 senesinde babam Güntekin Köksal tarafından kurulan ve 22 yıl süreyle annem Pınar Köksal tarafından yönetilen, 2016 yılı itibariyle başkanlığını devraldığım Köksal Eğitim Vakfı adına seslenmekten büyük mutluluk ve onur duyuyorum.
Çok değil, 17 sene önce ben de sizler gibi üniversiteye adım atmıştım. (Şu anda 17 yıl size çok gibi gelebilir biliyorum, nitekim bazılarınız sadece 17 yaşındasınız, ama hayat su, akıp gidiyor...)
Üniversiteye ilk başladığım zamanlar hala aklımda. İçimde dünyayı değiştirecek bir güç olduğunu, sınırsız enerjim olduğunu hissediyordum. Hayallerim çok büyüktü. Her zaman hep en yüksekleri hedefledim. İnsan sizin yaşlarınızda korkusuz ve biraz umarsız oluyor. Yaşınızın gereği, “deli”kanlısınız işte. Hayatınızın en tatlı dönemlerindesiniz. Tatlı diyorum çünkü gençliğin enerjisini hemen hiç bir güç soldurmaya yetmiyor. Önemli olan bu yoğun enerjinizi verimli kullanmanız ve dışa sevgi ve saygı ile vurmanız.
Derslerinizde başarılı olmayı hedefleyin, ama hayatı da kaçırmayın. Okuduğunuz üniversitelerin sosyal hayatına mutlaka dahil olun. Hobiniz olmadan ve hobinizi geliştirmeden üniversitenizden mezun olmayın. İş hayatında hobileri çok olan insanlar daha kolay yer edinirler. Hayat sadece okul olmadığı gibi, sadece iş de değildir. Üniversiteler, sosyal yönünüzü geliştirmenize olanak sağlayan kurumlardır. Çeşitli öğrenci klüplerinde aktif rol oynayın. Böylelikle hem okulun, hem de okumanın tadını aynı anda çıkarabilme şansı yakalarsınız. Ayrıca okuduğunuz yıllar içerisinde mutlaka staj yapmaya çalışın. Okuldan iş bilmeyen mezunlar olarak çıkmak istemezsiniz.
Köksal Eğitim Vakfı olarak bizim en büyük idealimiz, içinde insan sevgisi barındıran, çalışkan, kabiliyetli, kendisine olduğu kadar etrafına da fayda sağlayabilen, modern, yüzünü ilme,bilime ve sanata çevirmiş, yeniliklere açık, siz sevgili gençlere destek olabilmek. Temennimiz, sizler de iş hayatına atıldıktan sonra bu destek ağımızı, sizlerle daha da geliştirmek.
Size sadece maddi olarak destek olmak istemiyoruz. Üniversitede okuduğunuz yıllar süresince sizi pek çok sanatsal aktiviteye, eğitim programına, mentörlük programlarına, konser organizasyonlarına ve daha nice KEV organizasyonuna davet etmek istiyoruz. Diliyoruz ki, okuduğunuz yıllar süresince, siz sadece başarınızı koruyun ve hayata dahil olmaya başlayın. KEV aracılığıyla farklı organizasyonlarla okul dışında kendinizi daha da geliştirmeye çalışın.
Biz aydınlık, ilme, bilime, sanata, farklılıklara ve çalışmaya değer veren, başarılı ve yüreğinde insan sevgisi taşıyan bir Türk gençliği ile yarınlarımızın kararmayacağını biliyoruz. Çocuklarımıza bırakmak istediğimiz özgür, demokratik, laik, insan ve canlı haklarının gözetildiği, eşitlikçi bir Türkiye ve gelecek için sizin gibi değerli gençlerimize fırsat eşitliği sunmaktan büyük onur ve mutluluk duyuyoruz. Siz çalışmaktan, üretmekten, yaratmaktan vazgeçmeyin. Başarı sizi bulacaktır.
Sevgi kalbinizden ayrılmasın...

 

Zeynep KÖKSAL YAYKIRAN
KEV Yönetim Kurulu Başkanı

KEV'İN DEĞERLERİ

Vizyon

Bağımsız, dinamik, şeffaf, güvenilir ve istikrarlı bir kurum olmak.

Misyon

Başarılı olup maddi imkanı kısıtlı, çalışkan,güvenilir,dürüst ve öncü gençleri öğrenimleri süresince desteklemek; onların sanatsal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak.

İlke ve Değerler

>Güvenilir ve Dürüsttür.

>Yurttaşlarının mutlu olduğu laik, çağdaş ve modern Türkiye'yi hedefler.

>Atatürk ilkelerine ve devrimlerine gönülden bağlıdır.

>Hukukun üstünlüğüne inanır.

>İnsan,doğa ve çevreye saygılıdır.

>Değişime ve gelişime açıktır. Sürekli daha iyi'yi kovalar.

>Takım ruhuna inanır.

>Empati yapar.

>Eğitime katkı sunar.

Hedefler

Türkiye'yi ileri medeniyetler seviyesine ulaştırmak yolunda fayda sağlayabilmek için KEV'in hedefleri:

>Başarılı olup maddi imkanları kısıtlı olan öğrencilere burs sağlamak,

>Bursiyer sayısını genişleterek Vakfı Büyütmek,

>Bursiyerlerinin ''Hayatlarına Dokunmak''

>Sadece para vermek değil, öğrencilerine farklı ihtiyaçları konusunda da yardımcı olmaya çalışmak,mentorlük etmek,

>Sosyal sorumluluk projelerine destek vermek.

MALİ BİLGİLER

KEV YÖNETMELİĞİ

KÖKSAL EĞİTİM VAKFI

EĞİTİM BURSLARI YÖNETMELİĞİ

AMAÇ :

Madde 1 - Bu yönetmelik, KÖKSAL EĞİTİM VAKFI resmi senedinin 3. maddesinde öngörülen eğitim burslarının uygulama ilkelerinin belirlenmesi amacıyla hazırlanmıştır.


TANIMLAR :

Madde 2 - Bu yönetmelikte kullanılan ibarelerin anlamları aşağıda gösterilmiştir.

Vakıf : KÖKSAL EĞİTİM VAKFI,

Vakıf Senedi : Köksal Eğitim Vakfı Resmi Senedi,

Eğitim Kurumu : Bu yönetmeliğin kapsamına giren eğitim kuruluşları.


BURSLARIN KAYNAKLARI :

Madde 3 - Eğitim Burslarının Kaynakları şunlardır :

a) Vakıf senedinin 5. maddesi gereğince vakfedilen malvarlığı,

b) Vakfın diğer gelirleri,

c) Kişi ve kuruluşlarca yapılacak bağışlar,


BURSLARIN DUYURULMASI :

Madde 4 - Vakfın bu yönetmeliğin 3. maddesinde yazılı kaynaklardan tahsis edeceği eğitim bursları, Vakıf Yönetim Kurulu tarafından burs verilecek eğitim kurumları, tahsis edilecek burs sayısı ve aylık burs tutarının saptanması takiben her yıl Eylül ayından itibaren belirlenen eğitim kurumlarına duyurulur. Gerektiğinde, öğrencilerin göreceği şekilde asılacak duvar afişi ve diğer iletişim yolları ile de burs duyuruları yapılabilir. Belirtilen duyuruların dışındaki eğitim kurumlarına burs verilmesi hususu, yönetim kurulunun taktirindedir.


BURS VERİLECEK ÖĞRENCİLERİN NİTELİKLERİ :

Madde 5 – Burs verilecek öğrencilerde aranan nitelikler aşağıda gösterilmiştir :

a) T.C. vatandaşı olmak,

b) Demokratik ve laik cumhuriyete ve Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı olmak,

c) Lisans eğitimi için maddi desteğe ihtiyacı olmak,

d) Kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak. “Yarışmalarda ödül kazanmak bursa engel teşkil etmez.”

e) Başka bir resmi veya özel kurumdan burs almamak

f) Uzaktan öğretim öğrencisi olmamak

g) Müracat tarihinde 25 yaşını geçmemiş olmak

h) Yüz kızartıcı suçlardan mahkum olmamak


BURSLARIN YÜKÜMLÜLÜĞÜ :

Madde 6 - Köksal Eğitim Vakfı bursları karşılıksızdır.


ÖĞRENCİLERİN SEÇİMİ :

Madde 7 – Burs başvuruları her sene duyurularda belirtilen tarihlerde, Köksal Eğitim Vakfı’nın resmi web sitesi; www.kev.org.tr adresinden; form doldurularak posta yolu ile veya elden vakıf sekretaryasına yapılır.


İSTENİLEN EVRAKLAR

www.kev.org.tr adresinden indirilebilecek “KEV Burs Başvurusu Formu”na ilaveten;

a) Nüfus Cüzdanı fotokopisi

b) 1 adet Vesikalık fotoğraf

c) Öğretim kurumundan güncel olarak alınmış, onaylı Öğrenci Belgesi,

d) Cumhuriyet Savcılığı’ndan güncel olarak alınmış sabıka kaydı belgesi

e) Yükseköğrenime yeni başlayan adaylar: LYS ve ÖSYS sonuç belgelerinin fotokopisi

f) Halen yüksekokul öğrenimi devam edenler: Mevcut eğitim kurumundan aldığı transcript örneği (Aldığı notlar, dersler ve genel not ortalamasının gösterildiği belgenin öğretim kurumundan onaylı bir örneği)

g) Aile durumu; anne ve babasının işi, ailenin yıllık veya aylık kazancı (maaş bordroları örnekleri, vergi levhası, maaş belgesi), varsa kardeş(ler)inin durumu,


Bu bilgiler her öğrenci için ayrı bir dosyada toplanır. Bu toplanan başvurular arasından Yönetim Kurulunca burs alması uygun görülen adaylar mülakata çağırılırlar. Sonuçlar ilgili eğitim kurumlarına yazılı olarak bildirilir ve Köksal Eğitim Vakfı’nın internet sitesinde duyrulur.


BİR ÖNCEKİ ÖĞRENİM YILINDA BURS ALANLAR :

Madde 8 – Bir önceki öğrenim yılını Vakıf bursu ile bitiren öğrencilere, Madde 9’a aykırı olmadığı sürece devam hakkı tanınır.


BURSLARIN KESİLMESİ :

Madde 9 – Burs alan öğrencilerin bursları aşağıda belirtilen maddeler gerçekleşir ise, Vakıf Yönetim Kurulu kararı ile kesilebilir.

a) 5. Madde'deki nitelikleri haiz olmadıkları sonradan tesbit edilen öğrenciler,

b) Lisans eğitimi süresi içinde genel not ortalamasını 2.00’ın altına düşüren ve almış olduğu bir dersten 2 defa başarısız olan öğrenciler.

c) Vakfa bilgi vermeden, başka kurum ve kuruluştan burs alan öğrenciler,

d) Vakfa bilgi vermeden, okuduğu üniversite veya öğrenim dalını değiştiren öğrenciler,

e) Vakfın istediği belgeleri göndermeyen öğrenciler.

f) Lisans öğrenimi sırasında 1 yarı yıl için uzaklaştırma cezası verildiği bildirilen öğrenciler.


BURSİYER ÖĞRENCİLERLE İLİŞKİLER :

Madde 10 – Vakıf ile bursiyer öğrenciler arasında gerek öğrenim döneminde, gerek mezuniyetlerinden sonra ilişkilerin sürdürülmesine, maddi ve manevi dayanışmanın geliştirilmesine özen gösterilir. Vakıftan burs alarak mezun olan öğrenciler mezuniyetlerini takiben, işe girip maddi olarak imkan bulduktan sonra Vakfa maddi ve manevi katkıda bulunmayı, imkanları ölçüsünde öğrenciler okutmayı gönüllü bir yükümlülük olarak benimser.


SOSYAL FAALİYET VE TANITMA :

Madde 11 – Her yıl bursiyer öğrencilerle en az bir toplantı düzenlenerek, bursiyerlerin birbirleri ve Vakıf Yöneticileri ile tanışmaları sağlanır.


YÜRÜRLÜK :

Madde 12 - Bu yönetmelik, 22 Eylül 2016 tarihinden itibaren yürürlüğe girmek ve Vakıf Yönetim Kurulu’nun 1 Eylül 2015 tarih, 7 sayılı kararı ile kabul edilmiş önceki yönetmelik ek ve tadilleriyle birlikte aynı tarih itibari ile yürürlükten kalkmak kaydıyla Vakıf Yönetim Kurulu’nun 22/09/2016 tarih 8 sayılı kararı ile kabul edilmiştir.

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI


KÖKSAL EĞİTİM VAKFI KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI HAKKINDA AYDINLATMA METNİ

Köksal Eğitim Vakfı olarak kişisel verilerinizin güvenliği hususuna azami hassasiyet göstermekteyiz. Bu bilinçle, muhataplarımızın, üyelerimizin, bursiyerlerimizin, mali ve/veya ayni yardım alabilmek için başvuruda bulunan adaylarımızın paylaşmış oldukları kişisel verileri ile çalışanlarımız dahil Vakfımız ile ilişkili şahısların uhdemizde bulunan kişisel verilerinin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVK Kanunu”)’na uygun olarak işlenerek, muhafaza edilmesine büyük önem atfetmekteyiz. Bu sorumluluğumuzun bilinci ile KVK Kanunu’nda tanımlı şekli ile “Veri Sorumlusu” sıfatıyla, kişisel verilerinizi aşağıda izah edildiği surette ve mevzuat tarafından emredilen sınırlar çerçevesinde işlemekteyiz. Vakfımız işlediğimiz kişisel bilgilerin gizliliğini korumak için, sistem altyapısı ve internet sunucularını en güvenilir seviyede tutmaktadır.


a. Veri Sorumlusu ve Temsilcisi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“6698 sayılı Kanun”) uyarınca, kişisel verileriniz; veri sorumlusu olarak “Filistin Caddesi No:16 GOP-Ankara” adresinde mukim Köksal Eğitim Vakfı tarafından aşağıda açıklanan kapsamda işlenebilecektir.


b. Kişisel Verilerin Hangi Amaçla İşleneceği

Kişisel verileriniz;

ı) Hukuka ve dürüstlük kuralının öngördüğü biçimde,

ıı) İşlenme amaçları ile bağlantılı, sınırlı ve ölçülü olarak,

ııı) Doğru ve güncel olarak,

ıv) Belirli açık ve meşru amaçlar ile işlenecektir. Toplanan kişisel verileriniz, Veri sorumlusu olarak Vakfımız tarafından, çeşitli eğitim, seminer vb. gibi organizasyonların yapılması, burs programlarının sağlanabilmesi, tanıtım, teşekkür, bilgilendirme ve duyuru gibi amaçlarla iletişimler yapılması, bağış çalışmalarının gerçekleştirilmesi, Vakfımıza mali ve/veya ayni yardım başvurularının değerlendirilmesi, Vakfımız ile ilişki içerisinde olan kişilerin hukuki emniyetinin sağlanması, eğitime teşvik amaçlı yarışmalar düzenlenmesi ve mevzuat tarafından öngörülen sair yükümlülüklerin yerine getirilmesi gibi amaçlar çerçevesinde 6698 sayılı Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları dahilinde işlenecektir.


c. İşlenen Kişisel Verilerin Kimlere ve Hangi Amaçla Aktarılabileceği

Toplanan kişisel verileriniz; Vakıf faaliyetlerimizin gerçekleştirilmesi için işbirliği yaptığımız ortaklarımız, iş bağlantılarımız, ifa yardımcılarımız ve alt yüklenicilerimiz ile vakıf faaliyetleri doğrultusunda ya da düzenleyici denetleyici kurumlar ve resmi mercilerle ilgili mevzuatın öngördüğü durumlarda yurt içine veya yurt dışına 6698 sayılı Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde sınırlı olarak aktarılabilecektir.


ç. Kişisel Veri Toplamanın Yöntemi ve Hukuki Sebebi

Kişisel verileriniz, yukarıda belirtilen amaç ve kapsamda sözlü, yazılı veya elektronik olarak toplanabilir. Vakfımız veya Vakfımız adına veri işleyen gerçek ya da tüzel kişiler tarafından sayılanlarla sınırlı olmamak üzere kişisel verileriniz, yarışma başvuru formları, burs başvuru formları, muhtelif sözleşmeler, elektronik posta gibi araçlar üzerinden sözlü, yazılı veya elektronik ortamda toplanmaktadır.6698 sayılı Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında bu Aydınlatma Metni’nin (b) ve (c) maddelerinde belirtilen amaçlarla işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir.


d) Kişisel Veri Sahibinin 6698 sayılı Kanun’un 11. Maddesinde Sayılan Hakları

Kişisel veri sahipleri olarak, haklarınıza ilişkin taleplerinizi bize iletmeniz durumunda, Vakfımız, talebin niteliğine göre talebi en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde sonuçlandıracaktır. Ancak, işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi hâlinde, Vakfımız tarafından Kişisel Verileri Koruma Kurulunca belirlenen tarifedeki ücret alınacaktır. Bu kapsamda kişisel veri sahipleri, Vakfımızdan;

>Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,

>Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,

>Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

>Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,

> Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,

>6698 sayılı Kanun ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,

>İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,

>Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.


6698 sayılı Kanun’un 13. maddesinin 1. fıkrası gereğince yukarıda belirtilen haklarınızı kullanmakla ilgili talebinizi “yazılı” veya Kişisel Verilerin Korunması Kurulunun belirlediği diğer yöntemlerle, kimliğinizi tespit edici gerekli bilgiler ile, 6698 sayılı Kanun’un 11. maddesinde belirtilen hangi hakkınızın kullanımına ilişkin olduğunu açıklayan talebinizi, aşağıda bulunan “Başvuru Formunu” doldurmak sureti ile, formun ıslak imzalı bir nüshasını Vakfımızın “Filistin Caddesi No:16 GOP-Ankara” adresine bizzat elden iletebilir, noter kanalıyla veya iadeli taahhütlü mektup yoluyla gönderebilirsiniz.

Başvuru formu